Telefon
Whatsapp

Arabuluculuk

Çalışma Alanlarımız > Arabuluculuk
Arabuluculuk Çorlu

Arabuluculuk

Arabuluculuk, taraflar arasındaki anlaşmazlıkların, anlaşmazlığa taraf olan bağımsız ve tarafsız bir üçüncü kişi tarafından yönetilerek çözüme kavuşturulduğu alternatif bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Arabuluculuk, mahkeme sürecine başvurmadan, tarafların karşılıklı iletişim ve işbirliği içinde anlaşma yapmalarına yardımcı olmaktadır.

Arabuluculuk süreci, karmaşık ve çekişmeli uyuşmazlıkların dahi çözülebileceği, etkili ve esnek bir yöntemdir. Bu süreçte, bağımsız ve tarafsız bir arabulucu, tarafları dinler, ihtiyaçlarını anlar, farklı bakış açılarını ele alır ve anlaşmazlığın çözümüne yönelik bir çerçeve oluşturur. Arabulucu, tarafları çözüme ulaştıracak olanaklar ve çözüm önerileri sunar, ancak tarafların anlaşmaya varması tamamen onların kararına bağlıdır.

Genellikle ricari uyuşmazlıkların çözümünde arabuluculuk sıklıkla tercih edilir. Boşanma, velayet, miras veya aile içi diğer sorunların çözümünde arabuluculuk etkili bir yöntemdir. İşveren ve çalışan arasında uyuşmazlık olduğunda bu anlaşmazlıklara çözüm bulmak içinde arabulucuk etkili bir hizmettir.
Arabuluculuk, taraflar arasında düşmanca bir ortam oluşmasını önleyerek daha uzlaşmacı ve işbirlikçi bir yaklaşım benimsemeyi teşvik eder.

Arabuluculuk, ulusal yasalar, uluslararası anlaşmalar ve yönetmelikler aracılığıyla çevreyle ilgili konularda düzenlemeler yapar ve uygular. Bu alan, kirliliğin önlenmesi, atıkların yönetimi, su ve hava kalitesinin korunması, biyolojik çeşitliliğin korunması, çevre etki değerlendirmesi, çevresel izinler, doğal alanların korunması, tehlikeli maddelerin kullanımı, çevresel denetim ve yaptırımlar gibi birçok konuyu kapsar.

Arabulucu Bahadır Berk

Arabuluculuk Çorlu, Arabuluculuk Avukatı Çorlu, Arabuluculuk Bürosu Çorlu, Arabuluculuk Davası Avukatı Çorlu, Berk Hukuk & Arabuluculuk Bürosu Çorlu Denilidği Zaman Berk Hukuk Bürosu Hizmetinizdedir.

Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?